Katalogas

Read description

Clement. Homeris Clementas įsigijo cukraus gamyklą Martiniko saloje dar 1887 m. Tuo metu cukraus pramonė visame Karibų jūros regione išgyveno sunkius laikus, nes neišlaikė konkurencijos prieš pigesnę produkciją iš Pietų Amerikos ir cukrinių runkelių cukrų. Tačiau tokioje situacijoje atsirado puiki galimybė įsigyti cukranendrių auginimo ir perdirbimo ūkį už itin palankią kainą. Homeris Clementas turėjo viziją, kurią ir įgyvendino per keletą metų – pavertė cukraus gamyklą aukšto lygio romo gamybos ūkiu. Nuo pat pradžių ir iki dabar „Clement“ romai yra gaminami distiliuojant tik cukranendrių sultis, nenaudojant melasos. Tokie romai priskiriami taip vadinamajam „prancūziškam stiliui“. Martinika yra vienintelė romą gaminanti šalis, kurioje įteisinta apeliacijų sistema („Appellation d'Origine Controlee").
Būdamas Prancūzijoje Homeris Clementas buvo sužavėtas armanjako gamybos principais. Todėl nusprendė gaminti savo romą pritaikant visas armanjako gamybos „know-how”, išskyrus žaliavą. Laikui bėgant „Clement“ ūkis tapo tikra „rhum agricole“ romo Mekka. Kasmet šį ūkį aplanko apie 160 tūkst. turistų – romo entuziastų. Šiandien ten galima aplankyti romo muziejų, o restauruotuose romo brandinimo rūsyse – meno galerijas.

Read description

El Dorado. „El Dorado” romą gamina „Demerara Distillers Ltd.“ Gajanoje. Romo istorija Gajanoje prasidėjo 1640 m., kuomet pirmieji kolonistai iš Europos pradėjo sodinti cukranendres cukrui gaminti. Anglai greitai išpopuliarino distiliavimą Gajanoje ir 17 a. pabaigoje kiekviena cukraus gamykla turėjo kad ir mažą distiliavimo katilą ir gamino spiritą iš melasos. Tuo metu tokių gamintojų Gajanoje buvo apie 300. 1752 m. Gajanoje buvo įkurta trečioji kolonija – Demerara, įsikurusi ant to paties pavadinimo upės krantų. Šiandien apygarda Demerara yra plačiai žinoma kaip cukraus ir romo gamybos regionas. Laikui bėgant nepriklausomi romo gamintojai Gajanoje jungėsi, konsoliduodavo gamybos pajėgumus. Tokiu principu susiformavo „Demerara Distillers Ltd.“ (DDL), kuri sujungė pavienes nepriklausomas distilerijas rytiniame Demeraros upės krante. Turėdama 9 skirtingus distiliavimo katilus, DDL gali pasiūlyti rinkai itin platų skirtingų romų asortimentą. „El Dorado“ romas buvo pristatytas 1992 m. Tai buvo pirmasis pasaulyje išleistas į prekybą „premium“ lygio, ypatingai ilgai brandintas romas – „El Dorado 15 YO Special Reserve”.
„El Dorado” pavadinimas reiškia legendinį „aukso miestą“, kurio karštligiškai ieškojo pirmieji kolonistai iš Europos. Gajana yra vienintelė angliškai kalbanti šalis Lotynų Amerikoje. Gaminamas ten romas yra priskiriamas taip vadinamajam „angliškam“ stiliui. „El Dorado” romai gaminami iš melasos, gaunamos verdant cukranendrių sultis. „El Dorado” romai gaminami distiliuojant spiritą dviejų tipų įrenginiuose: kolonose ir tradiciniuose katiluose. „El Dorado” išsaugojo ir iki šiol naudoja medines distiliavimo kolonas ir 250 metų senumo medinius distiliavimo katilus. Tai yra paskutiniai pasaulyje išlikę ir tebeveikiantys tokio tipo įrenginiai! „El Dorado”, skirtingai nuo daugumos kitų romo gamintojų, nurodydamas etiketėje romo amžių, visada nurodo jauniausio romo mišinyje brandinimo laiką (kaip ir viskio, konjako atveju)!