04-03-2017

Catto‘s pristatymas Vilniaus Viskio festivalyje 2017

Š.m. balandžio 1 dieną, antrą kartą Vilniuje vyko didžiausias Baltijos šalyse viskio festivalis „Vilnius Whisky Festival 2017“ – tai didžiausias renginys Baltijos šalyse, kuriame dalyvauja beveik visi Lietuvos rinkoje dirbantys šio gėrimo importuotojai ir pardavėjai. „Crowne Plaza Vilniaus“ konferencijų centre šiemet buvo pristatytos 250 viskio rūšių iš 40-ies daryklų.

Tame tarpe ir Eugesta su savo vienu iš pirmųjų maišytų viskių pasaulyje – Catto's Rare Old Scottish. Festivalio dalyviams pasakojome apie šio viskio istoriją, gamybą, išskirtinumą bei leidome patiems pasigaminti savo Catto‘s viskio mišinį. Patrauklus pristatymas bei išskirtinis viskio charakteris nepaliko abejingų. Parodos lankytojai negailėjo pagyrų tiek Catto's Rare Old Scottish, tiek Catto's 12 Years Old – 12 metų brandintam viskiui, o Catto's 25 Years Old tapo stendo akcentu, kurį vienas kitam rekomendavo festivalio svečiai ir ragino ieškoti mūsų stendo.

Renginyje apsilankė apie 800 viskio mėgėjų, žinovų, kritikų iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių, tarp kurių buvo restoranų, barų savininkų ir atstovų bei kitų viskiu prekiaujančių asmenų.

James Catto – vienas pirmųjų sumaišė vieno salyklo ir grūdų viskius į vieną „blended“ viskį. „Blended Scotch“ kaip nauja viskio kategorija per labai trumpą laiką išpopuliarėjo visoje Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų. Tai škotiško viskio vystymosi ir industrijos legenda. 1861 metais, James pradėjo pardavinėti savo pirmą mišinį, kuri pavadino „James Catto`s Rare Old Scottish Highland Whisky“. Juo galime mėgautis iki šių dienų.

Catto`s stilių užtikriną didesnis nei įprasta maišytam viskiui salyklo kiekis. Salyklas viskiui gaunamas iš penkių skirtingų įmonei priklausančių distilerijų. Kiekvienas viskis suteikia unikalų skonį:

  • BALBLAIR ir PULTENEY: prieskonių ir riešutų aromatai.
  • BALMENACH: skonio gilumas ir kompleksiškumas, svarus kūnas.
  • KNOCKDHU: gėlių ir citrusinių vaisių aromatai.

CATTO'S RARE OLD SCOTTISH surinko 92 balus iš 100 JIM MURRAY "Viskio Biblijoje" – tai įtakingiausias pasaulyje viskio gidas, kuriame vertinama virš 4600 viskio rūšių. Tai liudija apie Catto‘s kokybę bei išskirtinumą lyginant su kitais, net ir geriau žinomais, viskiais.

Renginio akimirkos: