12-09-2015

2015-ųjų metų vyninės „Gerard Bertrand“ vynų degustacija

Gruodžio 3 dieną vyno ir maisto mylėtojai buvo pakviesti į „Gerard Bertrand“ vyno degustaciją. Šių metų Lietuvos vyno čempionate metų vynine tapusios vyninės atvyko pristatyti atstovė iš Prancūzijos Laura Perez-Garrigue.

Degustacijos metu Gerardas Bertrandas video žinute pasveikino visus susirinkusius į degustaciją Vilniuje, palinkėjo gero vakaro bei pakvietė aplankyti Langedoko regione esančią  jo vardu pavadintą vyninę.

Vakaro metu vyninės atstovė Laura ir UAB „Eugesta“ someljė Dariuš Miler pristatė vynus, reprezentuojančius pietų Prancūziją ir „Gerard Bertrand“ vyninę. Vakaro metu buvo degustuojami 8 vynai. Prie vynų buvo priderinti užkandžiai, kuriuos paruošė restoranas „Time“.

„Gio“ serijos vynai – tiek raudonas, tiek baltas – pagaminti iš tos pačios vynuogių veislės „Grenache“.

Naturallys“ linijos „Chardonnay“ ir „Merlot“ vynams vynuogės užaugintos tik ekologiškai sertifikuotuose vynuogynuose.

Terroir Corbieres“ ir „Grand Terroir Tautavel“ pagaminti iš panašių vynuogių mišinių, didžiąją dalį sudaro „Grenache“ bei „Syrah“, papildyti nedideliu procentu „Mourvedre“  arba „Carignan“.  

Vakarą vainikavo vynas, kuris ilgai išliks dalyvių atmintyje: 1945 metų derliaus Riversaltes vynas iš “Legend Vintage” linijos. Ilgi brandinimo metai vynui suteikė intensyvios gintaro spalvos, migdolų riešutų, sultana razinų, cukatų bei vanilės kvapų. Aromatas intensyvus, kompleksiškas ir sudėtingas, besikeičiantis taurėje.

„Svarbu ne tik vynas, kurį ragaujate, svarbu – aplinka, žmonės, proga. Paragavę vyną susikuriame asociacijas ne tik su jo skoniu, todėl labai svarbu emocijos, kuriomis gyvenate ragaudami vyną“ – patirtimi dalinosi Laura.

Daugiau informacijos apie vyninę „Gerard Betrand“: http://www.eugesta.lt/katalogas/vynas?country=prancuzija

GB vynu degustacija